Δευτέρα 28 Οκτωβρίου 2013

Σουπερλίγκα: «Τεσσάρα» ο Παναιτωλικός στην Καλλονή

Την καλύτερη φετινή του εμφάνιση έκανε ο Παναιτωλικός που νίκησε χθες στο Αγρίνιο την Καλλονή με 4 - 0, στον αγώνα που έκλεισε την 9η αγωνιστική της Σουπερλίγκα.
Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μπόγιοβιτς που πέτυχε δύο γκολ στο 15ο και 61ο λεπτό. Σκόραραν επίσης ο Καμαρά στο 33ο λεπτό και ο Τζούνιορ στο 37ο.
Ο Παναιτωλικός πέτυχε την 3η νίκη του στο πρωτάθλημα, ενώ η Καλλονή την 5η συνεχόμενη ήττα.
Κίτρινες κάρτες πήραν οι Γοδόι, Κούσας, Μπακάκης, Μπόγιοβιτς, Θεοδωρίδης - Ποντάνι και Φαρία. Κόκκινη ο Ποντάνι (2η κίτρινη στο 55ο)
Παναιτωλικός: Ράφαελ, Γκάλο, Μελισσάς, Μπικέι, Κούσας, Τζούνιορ, Γοδόι (46ο Σφακιανάκης), Καμαρά, Θεοδωρίδης, Μπακάκης (59ο Μπελόν), Μπόγιοβιτς (69ο Ιωάννου).
Καλλονή: Σιδεράκης, Χωριανόπουλος, Ποντάνι, Λεάντρο, Αναστασιάδης, Φαρία, Μαρσέλο, Λεοζίνιο, Λαμπρόπουλος, Χουάνλου (68ο Λίμα), Αγρίτης (21ο Καζάκης, 60ο Σιλιγαρδάκης).