Σάββατο 27 Ιουλίου 2013

Ποδόσφαιρο: Βαριά ήττα για τον Παναθηναϊκό

Το πιο δυνατό φιλικό του ματς μέχρι τώρα έδωσε ο Παναθηναϊκός με αντίπαλο τη γαλλική Βαλενσιέν. Όμως παρουσίασε πολλά αμυντικά προβλήματα και τελικά γνώρισε βαριά ήττα με 4-0.
Στα μετόπισθεν οι πράσινοι είχαν μεγάλα κενά, ειδικά στο ξεκίνημα του παιχνιδιού. Μάλιστα στο 26ο λεπτό, το σκορ ήταν ήδη 3-0 με δυο γκολ του Ντοσεβί και ένα του Ντα Σίλβα. Και ο Παναθηναϊκός κινδύνεψε με συντριβή.
Στο δεύτερο ημίχρονο συμμάζεψε λίγο την κατάσταση, αλλά και πάλι ήταν ακίνδυνος, ενώ δέχθηκε ένα ακόμα γκολ από τον Σαέζ αυτή τη φορά.
Παναθηναϊκός: Καπίνο, Μαρινάκης (61' Αναστασόπουλος), Νάνο (61' Χουχούμης), Κουτρουμπής, Τριανταφυλλόπουλος (46' Ρισβάνης), Μέντες (73' Κουσίδης), Ζέκα, Δώνης (61' Λαγός), Μπαϊράμι, Μουζακίτης (46' Γιαννιτσάνης), Ντίνας.
Βαλενσιέν: Πενετό, Μάτερ, Ροζέ (64' Κεζάν), Μπονγκ, Νερί, Ντα Σίλβα, Ντουκιουρτιού, Ντοσεβί, Σαέζ, Μέλικσον, Πουζόλ.