Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

Σουπερλίγκα: Νίκησε τον Ατρόμητο και διατηρήθηκε στην κορυφή ο ΠΑΟ

O ΠΑΟΚ κέρδισε με 2-1 στην Τούμπα τον Ατρόμητο παρότι έπαιζε για περίπου 20 λεπτά με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Βίτορ, που προκάλεσε πολλές αντιδράσεις στην Τούμπα.
Το σκορ άνοιξε στο 27' ο Κάτσε, που έπιασε ένα αδύναμο συρτό σουτ, η μπάλα έφυγε μέσα από τα χέρια του Τσέναμο και κατέληξε στα δίχτυα.
Τρία λεπτά αργότερα ο Τζιόλης βρήκε με μία μαγική μπαλιά τον Ρατς και ο Ρουμάνος με υποδειγματική κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.
Το μόνο που κατάφερε ο Ατρόμητος ήταν να μειώσει το σκορ στο 57', με προβολή του Ούμπιντες.
ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σκόνδρας, Βίτορ, Κατσικάς, Ρατς, Τζανδάρης, Κάτσε, Τζιόλης, Μακ (51' Γκολάσα), Σαλπιγγίδης (91' Κουλούρης), Περέιρα (69' Μάρτενς)
Ατρόμητος: Τσέναμο, Νάστος, Κοντοές, Φυτανίδης, Ταυλαρίδης, Δημούτσος (77' Τάτος), Πίτου Γκαρσία (57' Γεωργίου), Ναπολεόνι, Ούμπιντες, Καραμάνος (57' Αγκουάζι), Παπάζογλου